لباس کار به لباسي گفته مي شود که هنگام فعاليت هاي خود براي حفظ ظاهر و وجنات کار و همچنين حفاظت از کل بدنتان به تن مي کنيد. وليکن آيا مي دانيد براي فعاليت خود چه لباس کاري مناسب شما است؟ در واقع بايد بدانيد که هر کار و شغلي متناسب با نوع فعاليت افراد نيازمند تجهيزات ايمني خاصي است تا سلامت آنها در حين کار حفظ شود.
طراحي و توليد انواع لباس کار بر مبناي نوع شغل و محيطي است که افراد در آن به حرفه خود مشغول هستند. به عنوان مثال لباس يک دکتر با يک مهندس ناظر تفاوت هاي بسيار زيادي دارد. از اصلي ترين تفاوت هاي اين لباس ها مي توان به رنگ آنها اشاره کرد، لباس پزشکان بايد سفيد باشد تا آلودگي را سريع نشان دهد، بالعکس رنگ لباس کار مهندسين ناظر بايد به نحوي انتخاب شود تا خاک و آلودگي اطراف را خيلي نشان ندهد. همانطور که رنگ لباس هاي کار بسته به شرايط و محيط بايد متفاوت باشد، در مدل، خاصيت و جنس پارچه نيز بايد تفاوت هايي داشته باشند.
ريسک هاي خطرناکي که در محيط کارتان وجود دارد باعث طراحي متفاوت لباس هاي کار مي شود. هنگام طراحي لباس کارهاي متفاوت انتخاب پارچه و تمام نکات ايمني براي افراد در نظر گرفته مي شود تا شخص موقع مواجه شدن با خطرهاي احتمالي آسيب نبيند و سلامت وي به خوبي حفظ شود.
تصور اينکه فردي در يک محيط اداري مشغول به کار است و خطري او را تهديد نمي کند بنابراين نيازي به خريد لباس کارندارد بسيار اشتباه است، چرا که او هم نياز به لباسي فرم دارد تا به خوبي مشخص شود کارمند آن محل است و استفاده از لباس فرم نظم خوبي در محيط هاي اداري ايجاد مي کند. تمامي تجهيزات آماده شده و طراحي شده براي کارها بايد خريداري شده و با دقت از آنها استفاده شود چرا که همه آنها براي کار مورد نظر طراحي شده تا شخص در حال فعاليت کمترين آسيبي نبيند.


مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

عکس آقای خامنه ای

آخرین جستجو ها

Jen سراي دانش کانکس Scarlet Letter Jacqueline شرکت کبيرپانل Stacey نقد و تجربه صادقانه محصولات آرايشي و مراقبتي Rick Jessica